Nieuwe plannen voor het Raadhuis

Bijgewerkt tot en met 16 juni 2026
Status: Ontwerp

We gaan het Raadhuis renoveren. Het gebouw is te groot, verouderd en staat deels leeg. Daarom kiezen we voor een kleiner, modern gebouw. Zo blijft er een goede plek om elkaar te ontmoeten en samen te werken aan Zandvoort.

Luchtfoto van het raadhuis

Wat u moet weten

  • We maken een nieuw, kleiner Raadhuis dat past bij de manier waarop onze medewerkers, het college en de raadsleden nu werken
  • Het bestaande gebouw wordt voor een deel gesloopt. Het monumentale deel blijft zoals het nu is
  • Op een deel van het terrein gaan we 30 tot 50 betaalbare woningen bouwen. Ook onderzoeken we of er ruimte is voor winkels, ontmoetingsplekken en werkruimtes
  • De gemeenteraad heeft in juni 2025 besloten om verder te gaan met het plan
  • Eind 2025 kon u meedenken over de plannen voor het vernieuwde Raadhuis en de nieuwe woningbouw. Deze reacties worden verwerkt in de plannen
  • op 25 juni 2026 gaan we opnieuw met inwoners en ondernemers in gesprek over de woningbouwplannen en eerste schetsen voor het gebied rond het Raadhuis

Waarom we dit doen

Sinds 2018 werken we samen met Haarlem. Daardoor gebruiken we het raadhuis minder dan vroeger. In het Coalitieprogramma 2022–2026 stond dat we graag een eigen, toekomstbestendig en duurzaam raadhuis houden. Het huidige raadhuis voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd.

Op 10 juni 2025 heeft de gemeenteraad ingestemd met de startnotitie voor de nieuwe planen voor het raadhuis. Daarmee zetten we een belangrijke stap richting een nieuw raadhuis en nieuwe woningen in het centrum.

Wat we gaan doen

We vernieuwen het raadhuis zodat het beter past bij hoe er nu en in de toekomst op deze plek gewerkt wordt. We zorgen voor een modern en duurzaam gebouw waar onze medewerkers, het college en de raadsleden prettig kunnen werken en vergaderen. Het monumentale deel van het gebouw blijft bestaan en krijgt een nieuwe bestemming.

Daarnaast maken we ruimte op het terrein voor woningbouw. Zo dragen we bij aan een leefbaar dorp met nieuwe woningen voor verschillende groepen. Ook onderzoeken we of er ruimte is voor andere voorzieningen die het gebied versterken.

Wat hieraan voorafging

In december 2025 gingen we met inwoners en ondernemers in gesprek over de toekomst van het Raadhuis en de woningbouwplannen. Ook via een enquête konden mensen hun ideeën en aandachtspunten meegeven. De reacties gebruiken we bij de verdere uitwerking van de plannen.

Meedenken en meedoen

Op 25 juni 2026 gaan we opnieuw in gesprek met inwoners en ondernemers over de woningbouw rond het Raadhuis. We laten een aantal schetsen zien voor nieuwe woningen en we stellen vragen over onderwerpen zoals de pleininrichting, parkeren, groen en voorzieningen.

U bent vanaf 19.00 uur van harte welkom in het Zandvoorts Museum, Louis Davidsstraat 19. Eerst is er een presentatie, daarna kunt u bij diverse tafels in gesprek over de schetsen.

Planning

Planning

juni 2025

Voltooid

vaststelling startnotitie Herontwikkeling Raadhuis Zandvoort

Voltooid

november 2025

Voltooid

start participatie

Voltooid

december 2025

Voltooid

informatiesessies en inloop Raadhuis

Voltooid

maart 2026

Voltooid

voorstel programma van eisen Raadhuis

Voltooid
Voltooid

keuze architectenbureau Raadhuis

Voltooid

25 juni 2026

Todo

meedenken schetsen woningbouw

Todo

september 2026

Todo

plannen en werkplanning Raadhuis bekend

Todo
Todo

meedenken voorkeursontwerp woningbouw

Todo

najaar 2026

Todo

inspraak PvEL woningbouw

Todo

2027

Todo

start renovatie raadhuis

Todo

2028

Todo

start bouw nieuwe woningen

Todo

Contact

Johan van Dijk, projectleider
14 023
jvandijk@haarlem.nl