Op werkbezoek in het riool
 
Woensdagochtend 29 oktober bracht wethouder Jan-Jaap de Kloet een bezoek aan de werkzaamheden aan het riool in de Thorbeckestraat. Hij sprak daar met de medewerkers van aannemer Heijmans, die bezig waren met het vernieuwen van de ondergrondse leidingen.
“Het is mooi om te zien hoe slim en efficiënt dit gebeurt,” zei de wethouder. “We zorgen ervoor dat het riool weer honderd jaar mee kan, zonder dat de hele straat open hoeft.”
Slim vernieuwen met relinen
Bij de werkzaamheden wordt gebruikgemaakt van een techniek die ‘relinen’ heet. Daarbij wordt de binnenkant van oude rioolbuizen vernieuwd, zonder dat ze eruit gehaald hoeven te worden. Heijmans gebruikt hiervoor een robot die door de buizen rijdt en een nieuwe laag aanbrengt.
Die laag bestaat uit een speciaal soort kunststof, een polymeer, die uithardt en zo een nieuwe binnenwand vormt. Hierdoor is het riool weer stevig, waterdicht en klaar voor de toekomst.
Minder overlast voor de buurt
“Het grote voordeel is dat we de straat niet helemaal hoeven open te breken,” vertelt een uitvoerder van Heijmans. “Dat scheelt overlast voor de buurt én het gaat sneller. Binnen een paar dagen is een stuk riool weer als nieuw.”
De robot werkt nauwkeurig en brengt de kunststoflaag precies aan op de juiste plekken. Eerst worden de putten en huisaansluitingen schoongemaakt. Daarna wordt de laag met warmte uitgehard, zodat het goed vastzit aan de oude buis.
 
Toekomstbestendig riool
De werkzaamheden in de Thorbeckestraat zijn onderdeel van een groter onderhoudsplan. “We willen dat onze riolering toekomstbestendig is,” aldus De Kloet. “Dat betekent slim werken, met oog voor de omgeving én voor duurzaamheid.”
Omwonenden merken weinig van de werkzaamheden. De straat blijft grotendeels toegankelijk en de overlast is beperkt. Heijmans werkt in fases, zodat bewoners goed bereikbaar blijven.
Meer informatie over de werkzaamheden is te vinden in het nieuwsbericht over de werkzaamheden.
