Subsidie duurzame bedrijven en maatschappelijke instellingen

Algemeen

U wilt voor uw bedrijf of instelling duurzame maatregelen nemen. U kunt subsidie aanvragen voor het aanschaffen en laten plaatsen van bijvoorbeeld zonnepanelen, laadpalen en batterijopslag. U kunt dit aanvragen als individuele onderneming of als VvE. De subsidie is voor 50% van de totale kosten, met een maximum van € 15.000. U kunt tot 1 januari 2027 subsidie aanvragen.

Nodig bij uw aanvraag

Bij uw aanvraag moet u een aantal documenten uploaden. Zorg dat elk bestand een .pdf, .jpg of .jpeg, is van maximaal 10 MB.  

  • Een eigendomsbewijs  
  • Een machtigingsformulier als u iemand machtigt of als de subsidie namens meerdere ondernemers wordt aangevraagd  
  • Ondertekende de-minimisverklaring  
  • De ondertekende offerte(s) met omschrijving van de werkzaamheden  

Wat u moet weten

  • Uw bedrijf of instelling is gevestigd op een adres zonder woonbestemming. Dit betekent dat op dat adres wonen niet is toegestaan
  • De aannemer die de maatregelen uitvoert, is ingeschreven bij de KvK  
  • Uw pand ligt niet op bedrijventerrein Nieuw Noord [link naar pagina duurzaam bedrijventerrein Nieuw Noord]
  • U mag niet starten met de werkzaamheden voordat wij uw aanvraag hebben ontvangen  
  • De subsidie is exclusief btw  
  • Als het budget voor de deze subsidie op is, vermelden wij dat op deze pagina  

Maatregelen

Energietransitie

Verwijderen van de aardgasaansluiting Spouwmuurisloatie
DakisolatieVloerisolatie
Gevelisolatie(Hybride) warmtepomp
Isolerende beglazing/kozijnen Warmtekoudeopslag-installatie (WKO) 
Lage temperatuur verwarmingsinstallatie Warmteterugwin-installatie
LaadpaalZonneboiler
OpslagbatterijZonnepanelen
PVT-panelen 

Klimaatadaptatie

  • Blauw dak
  • (Half) open verharding
  • Regenwaterberging
  • Waterdoorlaatbare tegels

Biodiversiteit

  • Inheemse beplanting

Overig

  • Dakversterking

Na uw aanvraag

8 weken na uw aanvraag laten wij u in een brief weten of u de subsidie krijgt. Uiterlijk 13 weken nadat de werkzaamheden klaar zijn, dient u een verantwoording in. Wij beoordelen dan of u de overige 50% van het subsidiebedrag krijgt.