Volgende zomer start proef Zeeweg
In de zomer van 2026 verandert de Zeeweg tijdelijk. De weg gaat van twee rijstroken naar één en de maximumsnelheid wordt verlaagd. Dit gebeurt tijdens een proef om de route naar de kust veiliger te maken. Tegelijk rijdt er een gratis pendelbus voor strandbezoekers, zodat er minder auto’s in het dorp komen.
Op een drukke dag merken inwoners van Zandvoort dat het in het dorp rustiger kan worden. Bezoekers parkeren hun auto verder weg en komen met de bus. Daardoor rijden er minder auto’s rond op zoek naar een parkeerplek. Dat geeft meer ruimte op straat en minder verkeersdrukte.
De Zeeweg krijgt tijdelijk één rijstrook en een lagere snelheid. Dit kan invloed hebben op hoe je zelf rijdt richting Bloemendaal, Haarlem of verder. Ook op omliggende wegen kan het verkeer anders lopen. De gemeente en provincie houden dit goed in de gaten.
Hoe werkt de proef?
- De pendelbus rijdt 10 weekenden van 20 juni tot en met 30 augustus 2026.
- Niet tijdens het Grand Prix-weekend.
- Gratis parkeren kan bij Expo Greater Amsterdam (Vijfhuizen) en Q-Park Spaarne Gasthuis.
- Buslijn 341 wordt verlengd naar Bloemendaal aan Zee en Zandvoort.
- De bus rijdt 4 keer per uur op zaterdag en zondag.
- Reistijd met de bus: ongeveer 35 minuten. Met de auto duurt het op drukke dagen vaak langer.
Tijdelijke aanpassing van de Zeeweg
Tijdens de proef wordt de Zeeweg aangepast. Van 20 juni tot en met 30 augustus gaat de weg van twee rijstroken naar één rijstrook. De maximumsnelheid wordt verlaagd naar 60 kilometer per uur. Op drukke dagen kan de bus de vrijgekomen rijstrook gebruiken als er file ontstaat.
Uit onderzoek blijkt dat de reistijd ongeveer gelijk blijft. Ook wordt gekeken naar de gevolgen voor het verkeer op omliggende wegen.
Bekijk ook het filmpje met een simulatie van het verkeer. Het laat zien dat rijden over één rijstrook niet langer duurt dan over twee rijstroken.
Simulatie van verkeer op 2 rijstroken en op 1 rijstrook
Waarom deze proef
De Zeeweg is volgens de huidige richtlijnen te smal voor twee rijstroken. Na 2028 krijgt de weg groot onderhoud. Dan wordt ook gekeken hoe de weg veiliger kan worden ingericht. De resultaten van deze proef helpen bij die keuze.
De proef maakt deel uit van een bredere aanpak om de kust bereikbaar en leefbaar te houden. Denk aan betere fietsroutes, extra fietsenstallingen in Zandvoort en overleg met NS over extra treinen op drukke dagen.